Druhá výroční konference

Druhá výroční konference České asociace pro evropská studia nesoucí název „From Eastern Partnership to the Association – the Great  Debate“, kterou katedra evropského práva Právnické fakulty Univerzity Palackého zorganizovala ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Českou asociací pro evropská studia, se uskutečnila ve dnech 17. až 18. června 2013 v Černínském paláci v Praze.

Konference byla závěrečným výstupem multilaterálního výzkumného projektu Jean Monnet poskytnutého Evropskou komisí s názvem „Eastern Partnership and Its Prospects with a View of Legal Approximation, Rule of Law and Human Rights“. Uvedený projekt byl realizován mezinárodním týmem vědců v rámci konsorcia 4 evropských univerzit z České republiky (doc. Naděžda Šisková, Univerzita Palackého v Olomouci – koordinátorka), Německa (prof. Peter-Christian Müller-Graff, Univerzita v Heidelbergu), Ukrajiny (doc. Roma Petrov, Kyjev-Mohyla Univerzita v Kyjevě) a Slovenska (doc. Vlasta Kunová, Univerzita Komenského v Bratislavě).

Konference byla koncipována jako fórum určené pro výměnu názorů a prezentaci závěrů týkajících se aktuálních problémů  a budoucích perspektiv Východního partnerství. Konference se zúčastnili akademici z členských států Evropské unie a států Východního partnerství. Přizváni byli současně také zástupci Soudního dvora Evropské unie a Evropské komise, členové diplomatického sboru z členských států a zemí Východního partnerství a reprezentanti občanského sektoru.

Programme FROM EASTERN PARTNERSHIP TO THE ASSOCIATION – THE GREAT DEBATE

17. 6. 2013

18. 6. 2013

Komentáře nejsou povoleny.